BluePink BluePink
XHost
Oferim servicii de instalare, configurare si monitorizare servere linux (router, firewall, dns, web, email, baze de date, aplicatii, server de backup, domain controller, share de retea) de la 50 eur / instalare. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

Pagina de start a forumului Angelteam
Angelteam
Putem sluji fãrã iubire, dar nu putem iubi fãrã slujire
Raspunde la subiect
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
elder ,uita cum scrie in cateva versete tot ce ai expus tu ;

Marcu, 16

16 Cine va crede ºi se va boteza, va fi mântuit; dar cine nu va crede, va fi osândit.

17 Iatã semnele care vor însoþi pe cei ce vor crede: în Numele Meu vor scoate draci; vor vorbi în limbi noi;

18 vor lua în mânã ºerpi; dacã vor bea ceva de moarte, nu-i va vãtãma; îºi vor pune mâinile peste bolnavi, ºi bolnavii se vor însãnãtoºa." [Marcu 16 ]

daca aceste lucruri nu insotesc un crestin,atunci totul este o teorie la nivelul intelectual,litera goala,fara efect in viata crestinului!!!

totul trebuie sa devina vizibil,nu teoretic,practic ,dar asta nu devine numai atunci cand Domnul Isus se descopera cuiva prin suparanatural,si devine El stapanul vietii.

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
elder
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 22/Aug/2005
Mesaje: 183
Locatie: Moldavia Rumaneasca
Raspunde cu citat (quote)
ady a scris:
elder ,uita cum scrie in cateva versete tot ce ai expus tu


Sigur, si inca mai sunt versete care spun acela-si lucru. Deci asa cum ai spus, toata teoria trebuie sa se transforme in practica. Noi de practica ducem lipsa, nu de versete sau cunostinta Idea

_________________
Hristos a fost tratat asa cum meritãm noi, pentru ca noi sã putem fi tratati asa cum merita El. El a suferit moartea care era a noastrã, ca noi sã putem primi viata care era a Lui.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
tocmai asta spuneam ,dar practica este vizibila ,se vede daca un om este crestin sau nu ,prin trairea zilnica cu Dumnezeu ,nu doar cu o cunostinta impecabila despre El .

Matei, 11

29 Luaþi jugul Meu asupra voastrã, ºi învãþaþi de la Mine, cãci Eu sunt blând ºi smerit cu inima; ºi veþi gãsi odihnã pentru sufletele voastre.

Luca, 9

23 Apoi a zis tuturor: "Dacã voieºte cineva sã vinã dupã Mine, sã se lepede de sine, sã-ºi ia crucea în fiecare zi, ºi sã Mã urmeze.

1 Ioan, 2

5 Dar cine pãzeºte Cuvântul Lui, în el dragostea lui Dumnezeu a ajuns desãvârºitã; prin aceasta ºtim cã suntem în El.

6 Cine zice cã rãmâne în El, trebuie sã trãiascã ºi el cum a trãit Isus.

Evrei, 12

14 Urmãriþi pacea cu toþi ºi sfinþirea, fãrã care nimeni nu va vedea pe Domnul. [Evrei 12 ]


1 Petru, 1

15 Ci, dupã cum Cel ce v-a chemat este sfânt, fiþi ºi voi sfinþi în toatã purtarea voastrã.

16 Cãci este scris: "Fiþi sfinþi, cãci Eu sunt sfânt".

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
nigno
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 16/Aug/2005
Mesaje: 78
Raspunde cu citat (quote)
nu ?tiu in ce mãsurã ai tu dreptul sa spui cat este de cre?tin un om, frate ady_maris. faptele pot fi fãcute si fara a fi Isus stapanul vie?ii. am o întrebare pt tine: tu sco?i draci, faci vindecãri miraculoase in Numele lui Isus, consumi otrava fara sa'si facã efectul? daca nu, înseamnã ca nu ai fost nãscut din nou, deci nu ai voie sa propovãduiesti evanghelia. asta ai vrut sa spui, nu?

_________________
Resurse crestine on-line pe www.caleasprecasa.uv.ro ! Visit and... vote it! ;)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatViziteaza site-ul autoruluiCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
Citat:
tu sco?i draci, faci vindecãri miraculoase in Numele lui Isus, consumi otrava fara sa'si facã efectul? daca nu, înseamnã ca nu ai fost nãscut din nou, deci nu ai voie sa propovãduiesti evanghelia. asta ai vrut sa spui, nu?



Matei, 4

6 ºi I-a zis: "Dacã eºti Fiul lui Dumnezeu, aruncã-Te jos; cãci este scris: ,El va porunci îngerilor Sãi sã vegheze asupra Ta; ºi ei Te vor lua pe mâini, ca nu cumva sã Te loveºti cu piciorul de vreo piatrã." 7 "De asemenea este scris", a zis Isus: "Sã nu ispiteºti pe Domnul, Dumnezeul tãu." [Matei 4 ]



crezi ca eu sunt stapanit de un duh de circ,si fac la comanada ta ,minuni?vezi ca nu stii de ce duh esti stapanit copile!!!

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
nigno
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 16/Aug/2005
Mesaje: 78
Raspunde cu citat (quote)
nu vad de ce te agiti asa. era o simpla intrebare, pentru ca felul in care te-ai exprimat tu mai sus lasa impresia ca fara acele lucruri nu poate fi nimeni mantuit, ceea ce nu poate fi adevarat. ori nu am fost eu destul de explicit ori tu nu ti-ai dat seama ce am vrut sa spun. hai sa dam vina pe canicula din cauza careia suferim cu totii zambet

_________________
Resurse crestine on-line pe www.caleasprecasa.uv.ro ! Visit and... vote it! ;)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatViziteaza site-ul autoruluiCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
da canicula ....e de vina ........oare si tertulian o fi vazut trei persoane din cauza caniculei,sau a vinului (spiritual).

probabil nu am inteles eu intrebarea,dar oricum nu omul face minunile ci Dumnezeu,iar un copil al lui daca este otravit nu moare,nu ca bea el otrava sa vada daca este un copil al lui ,ci satan vrea sa scape de el,atunci intervine Dumnezeu,cu minunile la fel,doar cand hotaraste Dumnezeu,nu la comanda unuia sau a altuia,.....hai ca intelegi....scuze ptr.interventia anterioara. Embarassed

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
Slujirea Crestina (iulie - septembrie 2006)
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 2 din 2  

  
  
 Raspunde la subiect