bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online Pe HaiSaRadem.ro vei gasi bancuri, glume, imagini, video, fun, bancuri online, bancuri tari, imagini haioase, videoclipuri haioase, distractie online. Nu ne crede pe cuvant, intra pe HaiSaRadem.ro ca sa te convingi.

Pagina de start a forumului Angelteam
Angelteam
Putem sluji fãrã iubire, dar nu putem iubi fãrã slujire
Raspunde la subiect
Cum pot sa stiu daca fac voia Lui Dumnezeu SAU fac voia mea?
elder
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 22/Aug/2005
Mesaje: 183
Locatie: Moldavia Rumaneasca
Raspunde cu citat (quote)
Din miile de căi din lume, cum o pot alege pe cea dreapta, dupa VOIA LUI DUMNEZEU? Cum pot sti daca ceea ce fac acum e voia lui Dumnezeu si nu voia mea?

2 Samuel 22:31 Căile lui Dumnezeu sînt desăvîrşite...

_________________
Hristos a fost tratat asa cum meritãm noi, pentru ca noi sã putem fi tratati asa cum merita El. El a suferit moartea care era a noastrã, ca noi sã putem primi viata care era a Lui.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
1 Ioan, 5

3 Cãci dragostea de Dumnezeu stã în pãzirea poruncilor Lui. ªi poruncile Lui nu sunt grele; [


Iacov, 2

10 Cãci, cine pãzeºte toatã Legea, ºi greºeºte într-o singurã poruncã, se face vinovat de toate. [Iacov 2


Marcu, 12

29 Isus i-a rãspuns: "Cea dintâi este aceasta: ,Ascultã Israele! Domnul, Dumnezeul nostru, [b]este un singur Domn;'
[Mar[/b]

nu vad sa scrie ca sunt 2 Domni ? unul mic si unul mare ,unul Isus ,si unul IAHWEH?


totusi va mai intreb inca odata,DE CE NU VA BOTEZATI BIBLIC CUM S-AU BOTEZAT APOSTOLII?

DE CE ACCEPTATI UN BOTEZ NEBIBLIC CA FIIND ADEVARAT?

DE CE NU FACETI TOATA VOIA LUI DUMNEZEU ?


Galateni, 1

8 Dar chiar dacã noi înºine sau un înger din cer ar veni sã vã propovãduiascã o Evanghelie, deosebitã de aceea pe care v-am propovãduit-o noi, sã fie anatema!(BLESTEMAT)

9 Cum am mai spus, o spun ºi acum: dacã vã propovãduieºte cineva o Evanghelie, deosebitã de aceea pe care aþi primit-o, sã fie anatema!

10 Caut eu oare, în clipa aceasta, sã capãt bunãvoinþa oamenilor, sau bunãvoinþa lui Dumnezeu? Sau caut sã plac oamenilor? Dacã aº mai cãuta sã plac oamenilor, n-aº fi robul lui Hristos. [Galateni 1 ]

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
nigno
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 16/Aug/2005
Mesaje: 78
Raspunde cu citat (quote)
ATENTIE:

Citat:
1 Ioan, 5

3 Cãci dragostea de Dumnezeu stã în pãzirea poruncilor Lui. ªi poruncile Lui nu sunt grele ;


(Am copiat acest verset pentru a-i evidentia importanta.)

ady_maris a scris:
totusi va mai intreb inca odata,DE CE NU VA BOTEZATI BIBLIC CUM S-AU BOTEZAT APOSTOLII?

DE CE ACCEPTATI UN BOTEZ NEBIBLIC CA FIIND ADEVARAT?


Te mai rog inca o data: posteaza fiecare subiect la topicul care ii este destinat. Multumesc!

_________________
Resurse crestine on-line pe www.caleasprecasa.uv.ro ! Visit and... vote it! ;)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatViziteaza site-ul autoruluiCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
ady_maris
Avansat
Avansat

Data inscrierii: 31/Mai/2006
Mesaje: 200
Raspunde cu citat (quote)
Ioan 7; 17 Dacã vrea cineva sã facã voia Lui, va ajunge sã cunoascã dacã învãþãtura este de la Dumnezeu, sau dacã Eu vorbesc de la Mine. 18 Cine vorbeºte de la sine, cautã slava lui însuºi; dar cine cautã slava Celui ce l-a trimis, acela este adevãrat, ºi în el nu este strâmbãtate.

_________________
Inteleptii sunt aceia,care din eroare in eroare ajung la Adevar!!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul MSN Messenger
Cum pot sa stiu daca fac voia Lui Dumnezeu SAU fac voia mea?
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Raspunde la subiect