BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

Pagina de start a forumului Angelteam
Angelteam
Putem sluji fãrã iubire, dar nu putem iubi fãrã slujire
Raspunde la subiect
Lasa-L pe Isus sa conduca
pisicutzza
Nou venit
Nou venit

Data inscrierii: 04/Sep/2005
Mesaje: 3
Locatie: Bucuresti
Raspunde cu citat (quote)
Isus i-a zis: „Eu sunt calea, adevarul si viata. Nimeni nu vine la Tatal decât prin Mine. (Ioan 14,6).

Oh, ce bine ar fi dacã noi, care suntem strãini si cãlãtori în aceastã þarã strãinã…, am putea sã-L înþelegem pe Hristos, calea, adevãrul si viaþa. El spune: „Nimeni nu vine la Tatãl decât prin Mine”. Calea pe care a deschis-o El este asa de simplã si de clarã, încât pãcãtosul cel mai mare,
împovãrat de vinovãþie, nu trebuie sã rãtãceascã. Nici un cãutãtor care tremurã nu va da gres în a gãsi adevãrata cale si în a merge în lumina curatã si sfântã, pentru cã Isus îl conduce.
Calea este asa de îngustã, asa de sfântã, încât pãcatul nu poate fi îngãduit pe ea, totusi, toþi pot sã intre pe ea si nici un suflet descurajat si cuprins de îndoialã si de grijã nu trebuie sã spunã: „Lui Dumnezeu nu-I pasã de mine”. Fiecare suflet este preþios în ochii Sãi… Când Satana triumfa ca prinþ al lumii, când totul era stricat si degradat de pãcat, Dumnezeu L-a trimis pe solul Sãu din ceruri, chiar pe singurul Sãu Fiu, ca sã le vesteascã locuitorilor pãmântului: „Am gãsit un preþ de
rãscumpãrare. Am deschis o cale de scãpare pentru toþi cei ce pier. Eu am hârtia de eliberare pentru voi, sigilatã de Domnul cerului si al pãmântului”. … Voi nu respingeþi dreptul care a fost obþinut pentru voi, pentru cã ar fi vreo gresealã în el. Voi nu vã bucuraþi de iubirea iertãtoare, pentru cã mila, harul si dragostea Tatãlui .i ale Fiului nu ar fi suficient de mari… Dacã veþi fi pierduþi, se va întâmpla pentru cã nu vreþi sã veniþi la Hristos, ca sã aveþi viaþa. Dumnezeu asteaptã sã reverse binecuvântarea iertãrii de pãcat, a eliberãrii de vinovãþie, a darului neprihãnirii asupra tuturor celor ce cred în iubirea Sa si acceptã mântuirea Sa. Hristos este gata sã-i spunã
pãcãtosului care se pocãieste: „Iatã cã îndepãrtez de la tine nelegiuirea, si te îmbrac cu haine de sãrbãtoare!” (Zaharia 3,4-7). Hristos este puntea de legãturã între Dumnezeu si om. Sângele lui Isus Hristos este o mãrturie elocventã în favoarea celor pãcãtosi.

_________________
"Inarmeaza-te de la Dumnezeu cu putere si vei reusi!!!"
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajViziteaza site-ul autoruluiCodul Yahoo Messenger
Lasa-L pe Isus sa conduca
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Raspunde la subiect