BluePink BluePink
XHost
Gazduire site-uri web nelimitata ca spatiu si trafic lunar la doar 15 eur / an. Inregistrare domenii .ro .com .net .org .info .biz .com.ro .org.ro la preturi preferentiale. Pentru oferta detaliata accesati site-ul BluePink

Pagina de start a forumului Angelteam
Angelteam
Putem sluji fãrã iubire, dar nu putem iubi fãrã slujire
Raspunde la subiect
Viata de student in imnuri crestine :)
nigno
Site Admin
Site Admin

Data inscrierii: 16/Aug/2005
Mesaje: 78
Raspunde cu citat (quote)
Viata unui student in timpul anului universitar poate fi foarte bine caracterizata prin titlurile cantarilor de la biserica. De ex.: in timpul anului cand nimeni nu se gandeste la examene cantarile sunt de tipul "Ce pace si ce bucurie". In urma unor studii superficiale sau mai aprofundate toata lumea se intreaba pana la urma :"Cine a crezut in cele scrise?"(in carti evident) ori "Nu pot sa prind cu mintea mea".
Pot profesorii sa vorbeasca "Bland ca o voce de înger" noi "Mergem inainte" pana "Cand necazuri intalnesti". Oricum pana una alta "Este soare azi in viata mea" si daca tot ne plimbam "Printre nori de osanale" aproape iti vine sa crezi ca traiesti in "O ce tara minunata”.
Nu prea reusesc studentii sa-si inmulteasca adipocitele in timpul facultatii pt. ca se face multa miscare inutila in jurul vasului in care ciorba "Vesel salta clocoteste" si daca in timp ce-o mananci te gandesti la "Doamne cata suferinta este astazi pe pamant" te consolezi cu faptul ca in curand "Merg spre casa\ m-asteapta -ma rog - MAMA \ doar o noapte,\ doar o noapte am de plans".
Catre sfarsitul semestrului vin examenele si pe ici pe colo se aude cate un glas tttrremurrat: "Cand ziua cea mare e-atat de-aproape!”; bine mai spune cantarea: "De multe ori pustie-i viata, si-un oftat in locul bucuriei in pieptu-mi s-a-ncuibat".
Nu trece multa vreme si se aude strigatul: "Fratilor, sosit e ceasul!!!" si sa vezi atunci: "Valuri muginde" "Furtuna e azi în juru-mi!", imperative: "Auzi Doamne urletul marii?"!
Daca tot semestrul studiul a fost neglijat, toata lumea se face subit mult mai credincioasa. Implorari: "De mâna du-ma Tata!", „In Domnul gasesc adapost".
In timpul examenului profesorii se mira: "Oare n-ati aflat voi inca???". Dupa examen studentii se impart in doua categorii: "Cine-s acesti fericiti?" si "De ce lacrimi arzatoare?". Daca profesorul admite re-re-re-uri cantam "Atata har" si facem promisiuni ca "O ce frumos e sa-nvatam!", evident, la timpul viitor.
Oricum la urma toata lumea se simte "Obosit si-nfrant de cale lunga." :D

_________________
Resurse crestine on-line pe www.caleasprecasa.uv.ro ! Visit and... vote it! ;)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatViziteaza site-ul autoruluiCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
Viata de student in imnuri crestine :)
Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Raspunde la subiect